Xiaomi 12T Pro

25000.00 ден

Гаранција А1 оператор

 

Опис

Димензии на ТЕЛО 163,1 x 75,9 x 8,6 mm (6,42 x 2,99 x 0,34 инчи)
Тежина 205 g (7,23 oz)
SIM Nano-SIM и eSIM или Dual SIM (Nano-SIM, двојна мирување)
 IP53, отпорен на прашина и прскање
Тип на дисплеј AMOLED, 68B бои, 120Hz, Dolby Vision, HDR10+, 500 nits (typ), 900 nits (највисока)
Големина 6,67 инчи, 107,4 cm2 (~86,7% сооднос екран-тело)
Резолуција 1220 x 2712 пиксели, сооднос 20:9 (~446 ppi густина)
Заштита Corning Gorilla Glass 5
ПЛАТФОРМА ОС Андроид 12, MIUI 13
Чипсет Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm)
CPU Octa-core (1x3,19 GHz Cortex-X2 и 3x2,75 GHz Cortex-A710 & 4x2,0 GHz Cortex-A510)
GPU Adreno 730
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM, 256GB 12GB RAM
 UFS 3.1
ГЛАВНА КАМЕРА Тројна 200 MP, f/1,7, (широк), 1/1,22", 0,64µm, PDAF, OIS
8 MP, f/2,2, 120˚ (ултраширок), 1/4", 1,12 µm
2 MP, f/2,4, (макро)
Се одликува со блиц со двоен тон со двоен LED, HDR, панорама
Видео 8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, HDR10+
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 20 MP, f/2,2, (широк), 1/3,47", 0,8 µm
Се одликува со HDR, панорама
Видео 1080p@30/60fps, HDR
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
 Подесено од Харман Кардон
24-битен/192 kHz аудио
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.2, A2DP, LE, aptX HD
Позиционирање GPS (L1+L5), GLONASS (L1), BDS (B1I+B1c+B2a), GALILEO (E1+E5a), QZSS (L1+L5), NavIC (L5)
NFC Да (зависи од пазарот/регионот)
Инфрацрвена порта Да
Радио бр
USB USB Type-C 2.0, OTG