SAMUNG A13 NOV

8700.00 ден

 

Опис

Лансирање Најавен 2021 година, 02 декември
Статус е достапен. Објавено 2021 година, 03 декември
Димензии на ТЕЛО 164,5 x 76,5 x 8,8 mm (6,48 x 3,01 x 0,35 инчи)
Тежина 195 g (6,88 oz)
Изградба на стакло напред, пластична задна страна, пластична рамка
SIM Nano-SIM
ЕКРАН Тип PLS LCD, 90Hz
Големина 6,5 инчи, 102,0 cm2 (~81,1% сооднос екран-тело)
Резолуција 720 x 1600 пиксели, сооднос 20:9 (~270 ppi густина)
PLATFORM OS Android 11, може да се надгради на Android 12, One UI 4.1
Чипсет Mediatek MT6833 Димензии 700 (7 nm)
CPU Octa-core (2x2,2 GHz Cortex-A76 & 6x2,0 GHz Cortex-A55)
GPU Mali-G57 MC2
Слот за МЕМОРИСКА картичка microSDXC (посветен слот)
Внатрешна 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM
ГЛАВНА КАМЕРА Тројна 50 MP, f/1,8, 26mm (широк), PDAF
2 MP, f/2,4, (макро)
2 MP, f/2,4, (длабочина)
Се одликува со LED блиц, панорама, HDR
Видео 1080p@30fps
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 5 MP, f/2.0, (широк)
Видео 1080p@30fps
ЗВУК Звучник Да
3,5 милиметарски приклучок Да
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
Позиционирање GPS, GLONASS, GALILEO
NFC Да
Радио Неодредено
USB USB Type-C 2.0