SAMSUNG Z4 FLIP NOV

44000.00 ден

 

Опис

ТЕЛО Димензии расклопени: 165,2 x 71,9 x 6,9 mm
Преклопен: 84,9 x 71,9 x 15,9-17,1 mm
Тежина 187 g (6,60 oz)
Изградба на пластична предна страна (отворена), стаклена задна страна (Gorilla Glass Victus+), алуминиумска рамка
SIM Nano-SIM и eSIM
 IPX8 отпорен на вода (до 1,5 m за 30 мин.)
Оклопна алуминиумска рамка со поцврст отпор на паѓање и гребење (рекламирана)
Тип на дисплеј Преклопен Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 1200 nits (врв)
Големина 6,7 инчи, 101,5 cm2 (~85,4% сооднос екран-тело)
Резолуција 1080 x 2640 пиксели (~426 ppi густина)
 Насловна екран:
Super AMOLED, 1,9 инчи, 260 x 512 пиксели (Gorilla Glass Victus+)
PLATFORM OS Android 12, може да се надгради на Android 13, One UI 5.1
Чипсет Qualcomm SM8475 Snapdragon 8+ Gen 1 (4 nm)
CPU Octa-core (1x3,19 GHz Cortex-X2 & 3x2,75 GHz Cortex-A710 & 4x1,80 GHz Cortex-A510)
GPU Adreno 730
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 8GB RAM
 UFS 3.1
ГЛАВНА КАМЕРА Двојна 12 MP, f/1,8, 24mm (широка), 1/1,76", 1,8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
12 MP, f/2,2, 123˚ (ултраширок), 1,12 μm
Се одликува со LED блиц, HDR, панорама
Видео 4K@30/60fps, 1080p@60/240fps, 720p@960fps, HDR10+
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 10 MP, f/2,4, 26mm (широка), 1,22µm
Се одликува со HDR
Видео 4K@30fps
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
 32-битен/384 kHz аудио
Подесено од АКГ
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.2, A2DP, LE
Позиционирање GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
NFC Да
Радио бр
USB USB Type-C 2.0, OTG
КАРАКТЕРИСТИКИ Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
 Samsung Pay (потврдено со Visa, MasterCard)
БАТЕРИЈА Тип Li-Po 3700 mAh, неотстранлива
Полнење 25W жичено, 50% за 30 мин (рекламирано)
15W безжичен
4,5W обратна безжична мрежа