SAMSUNG WATCH 5

11000.00 ден

 

Опис

Димензии на ТЕЛО 44,4 x 43,3 x 9,8 mm (1,75 x 1,70 x 0,39 инчи)
Тежина 33,5 g (44mm), 28,7 g (40mm) (1,02 oz)
Изградба на стакло напред (кристал од сафир), алуминиумска рамка
SIM eSIM
 Компатибилен со MIL-STD-810H*
50 метри водоотпорен (IP68)
Компатибилен со стандардни ремени од 20 мм
ЕКГ сертифициран
Монитор за крвен притисок
Оклопна алуминиумска рамка со поцврст отпор на паѓање и гребење (рекламирана)
*не гарантира цврстина или употреба во екстремни услови
Тип на дисплеј Super AMOLED
Големина 1,4 инчи
Резолуција 450 x 450 пиксели (~321 ppi густина)
Заштитен кристал од сафир
 Секогаш вклучен екран
PLATFORM OS Android Wear OS 3.5, One UI Watch 4.5
Чипсет Exynos W920 (5 nm)
CPU Dual-core 1,18 GHz Cortex-A55
GPU Mali-G68
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 16GB 1,5GB RAM
КАМЕРА Бр
ЗВУК Звучник Да
3,5 милиметарски приклучок бр