SAMSUNG TAB S7 FE

24500.00 ден

 

Опис

Лансирање Најавен 2021, 25 мај
Статус е достапен. Објавено 2021 година, 18 јуни
Димензии на телото 284,8 x 185 x 6,3 mm (11,21 x 7,28 x 0,25 инчи)
Тежина 608 g (1,34 lb)
Изградба на стакло напред, алуминиумска задна страна, алуминиумска рамка
SIM Nano-SIM
 Поддршка за игла
ЕКРАН Тип TFT LCD
Големина 12,4 инчи, 445,8 cm2 (~84,6% сооднос екран-тело)
Резолуција 1600 x 2560 пиксели, сооднос 16:10 (~243 ppi густина)
PLATFORM OS Android 11, може да се надгради на Android 13, One UI 5
Чипсет Qualcomm SM7225 Snapdragon 750G 5G (8 nm) - 5G модел
Qualcomm SM7325 Snapdragon 778G 5G (6 nm) - Wi-Fi модел
CPU Octa-core (2x2,2 GHz Kryo 570 & 6x1,8 GHz Kryo 570) - 5G модел
Octa-core (1x2,4 GHz Cortex-A78 & 3x2,2 GHz Cortex-A78 & 4x1,9 GHz Cortex-A55) - Wi-Fi модел
GPU Adreno 619 - 5G модел
Adreno 642L - Wi-Fi модел
Слот за МЕМОРИСКА картичка microSDXC (посветен слот)
Внатрешна 64GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM, 256GB 8GB RAM
ГЛАВНА КАМЕРА Единечна 8 MP, AF
Видео 1080p@30fps
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 5 MP
Видео 1080p@30fps
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
 Подесено од АКГ
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6 (Wi-Fi), Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac (5G)
Bluetooth 5.2, A2DP, LE (Wi-Fi), 5.2, A2DP, LE (5G)
Позиционирање GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC бр
Радио бр
USB USB Type-C 3.2, магнетен конектор
КАРАКТЕРИСТИКИ Сензори Акцелерометар, близина, компас, жиро (само модел 5G)
 Samsung DeX
БАТЕРИЈА Тип Li-Po 10090 mAh, неотстранлива
Полнење 45W жично, 100% за 190 мин (рекламно)