SAMSUNG S23 NOV

42000.00 ден

 

Опис

Лансирање Најавен 2023, 01 февруари
Статус е достапен. Објавено 2023 година, 17 февруари
Димензии на телото 146,3 x 70,9 x 7,6 mm (5,76 x 2,79 x 0,30 инчи)
Тежина 168 g (5,93 oz)
Build Glass напред (Gorilla Glass Victus 2), стакло назад (Gorilla Glass Victus 2), алуминиумска рамка
SIM Nano-SIM и eSIM или Dual SIM (2 Nano-SIM и eSIM, двојна мирување)
 IP68 отпорен на прашина/вода (до 1,5 m за 30 мин.)
Оклопна алуминиумска рамка со поцврст отпор на паѓање и гребење (рекламирана)
Тип на дисплеј Dynamic AMOLED 2X, 120Hz, HDR10+, 1200 nits (HBM), 1750 nits (pick)
Големина 6,1 инчи, 90,1 cm2 (~86,8% сооднос екран-тело)
Резолуција 1080 x 2340 пиксели, сооднос 19,5:9 (~425 ppi густина)
Заштита Corning Gorilla Glass Victus 2
 Секогаш вклучен екран
ПЛАТФОРМА ОС Android 13, One UI 5.1
Чипсет Qualcomm SM8550-AC Snapdragon 8 Gen 2 (4 nm)
CPU Octa-core (1x3,36 GHz Cortex-X3 & 2x2,8 GHz Cortex-A715 & 2x2,8 GHz Cortex-A710 & 3x2,0 GHz Cortex-A510)
GPU Adreno 740
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 128GB 8GB RAM, 256GB 8GB RAM, 512GB 8GB RAM
 Само UFS 3.1 - 128 GB
UFS 4.0
ГЛАВНА КАМЕРА Тројна 50 MP, f/1,8, 24mm (широк), 1/1,56", 1,0µm, Dual Pixel PDAF, OIS
10 MP, f/2.4, 70mm (телефото), 1/3.94", 1.0µm, PDAF, OIS, 3x оптички зум
12 MP, f/2,2, 13mm, 120˚ (ултрашироко), 1/2,55" 1,4µm, супер стабилно видео
Се одликува со LED блиц, автоматско HDR, панорама
Видео 8K@24/30fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 1080p@960fps, HDR10+, стерео снимање на звук, gyro-EIS
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 12 MP, f/2,2, 26 mm (широк), Dual Pixel PDAF
Се одликува со двоен видео повик, Auto-HDR, HDR10+
Видео 4K@30/60fps, 1080p@30fps
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
 32-битен/384 kHz аудио
Подесено од АКГ
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6e, три-бенд, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.3, A2DP, LE
Позиционирање GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC Да
Радио бр
USB USB Type-C 3.2, OTG
КАРАКТЕРИСТИКИ Сензори Отпечаток од прст (под екранот, ултразвук), акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
 Samsung DeX, Samsung Wireless DeX (поддршка за искуство на работна површина)
Bixby команди и диктат на природен јазик
Samsung Pay (потврдено со Visa, MasterCard)
БАТЕРИЈА Тип Li-Ion 3900 mAh, неотстранлива
Полнење 25W жично, PD3.0, 50% за 30 мин (рекламирано)
15W безжичен (Qi/PMA)
4,5W обратна безжична мрежа