SAMSUNG NOTE 20

22000.00 ден

 

Опис

Димензии на ТЕЛО 161,6 x 75,2 x 8,3 mm (6,36 x 2,96 x 0,33 инчи)
Тежина 192 g (6,77 oz)
Build Glass напред (Gorilla Glass 5), пластичен заден дел
SIM Nano-SIM и eSIM или хибридна двојна SIM (нано-SIM, двојна мирување)
 IP68 отпорен на прашина/вода (до 1,5 m за 30 мин.)
Пенкало, латентност од 26 ms (интеграција со Bluetooth, акцелерометар, жиро)
Тип на дисплеј Super AMOLED Plus, HDR10+
Големина 6,7 инчи, 108,4 cm2 (~89,2% сооднос екран-тело)
Резолуција 1080 x 2400 пиксели, сооднос 20:9 (~393 ppi густина)
Заштита Corning Gorilla Glass 5
 Секогаш вклучен екран
ПЛАТФОРМА ОС Android 10, што може да се надгради на Android 13, One UI 5
Чипсет Exynos 990 (7 nm+) - Глобал
Qualcomm SM8250 Snapdragon 865 5G+ (7 nm+) - САД
CPU Octa-core (2x2,73 GHz Mongoose M5 & 2x2,50 GHz Cortex-A76 & 4x2,0 GHz Cortex-A55) - Глобална
Octa-core (1x3,0 GHz Kryo 585 & 3x2,42 GHz Cortex-A77 & 4x1,80 GHz Cortex-A55) - САД
GPU Mali-G77 MP11 - Глобал
Adreno 650 - САД
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 256GB 8GB RAM
 UFS 3.0
ГЛАВНА КАМЕРА Тројна 12 MP, f/1,8, 26mm (широка), 1/1,76", 1,8µm, Dual Pixel PDAF, OIS
64 MP, f/2.0, 27mm (телефото), 1/1.72", 0.8µm, PDAF, OIS, 3x хибриден зум
12 MP, f/2,2, 120˚, 13mm (ултраширок), 1/2,55", 1,4µm
Се одликува со LED блиц, автоматско HDR, панорама
Видео 8K@24fps, 4K@30/60fps, 1080p@30/60/240fps, 720p@960fps, HDR10+, стерео снимање на звук, gyro-EIS и OIS
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 10 MP, f/2,2, 26mm (широка), 1/3,2", 1,22µm, Dual Pixel PDAF
Се одликува со двоен видео повик, Auto-HDR
Видео 4K@30/60fps, 1080p@30fps
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
 32-битен/384 kHz аудио
Подесено од АКГ
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.0, A2DP, LE, aptX
Позиционирање GPS, GLONASS, BDS, GALILEO
NFC Да
Радио FM радио (само модел Snapdragon; зависи од пазарот/операторот)
USB USB Type-C 3.2, OTG
КАРАКТЕРИСТИКИ Сензори Отпечаток од прст (под екранот, ултразвук), акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
 Samsung Wireless DeX (поддршка за искуство на работна површина)
ANT+
Bixby команди и диктат на природен јазик
Samsung Pay