SAMSUNG A22 NOV

9800.00 ден

НОВ ЗЕМЕН ОД Т МОБИЛЕ

 

Опис

Димензии на ТЕЛО 167,2 x 76,4 x 9 mm (6,58 x 3,01 x 0,35 инчи)
Тежина 203 g (7,16 oz)
Изградба на стакло напред, пластична рамка, пластична задна страна
SIM Единечна SIM-картичка (нано-СИМ) или двојна СИМ-картичка (нано-СИМ, двојна стенд-бај)
ЕКРАН Тип TFT LCD, 90Hz
Големина 6,6 инчи, 105,2 cm2 (~82,3% сооднос екран-тело)
Резолуција 1080 x 2400 пиксели, сооднос 20:9 (~399 ppi густина)
PLATFORM OS Android 11, може да се надгради на Android 13, One UI core 5
Чипсет Mediatek MT6833 Димензии 700 (7 nm)
CPU Octa-core (2x2,2 GHz Cortex-A76 & 6x2,0 GHz Cortex-A55)
GPU Mali-G57 MC2
Слот за МЕМОРИСКА картичка microSDXC (посветен слот)
Внатрешна 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM, 128GB 6GB RAM, 128GB 8GB RAM
ГЛАВНА КАМЕРА Тројна 48 MP, f/1,8, (широк), PDAF
5 MP, f/2,2, 115˚ (ултраширок), 1/5,0", 1,12 µm
2 MP, f/2,4, (длабочина)
Се одликува со LED блиц, панорама, HDR
Видео 1152p@30fps
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 8 MP, f/2.0, (широк)
Видео 1080p@30fps
ЗВУК Звучник Да
3,5 милиметарски приклучок Да
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег, Wi-Fi Direct
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
Позиционирање GPS, GLONASS, GALILEO, BDS
NFC Да (зависи од пазарот/регионот)
Радио FM радио
USB USB Type-C 2.0
КАРАКТЕРИСТИКИ Сензори Отпечаток од прст (странично монтиран), акцелерометар, жиро, близина, компас
БАТЕРИЈА Тип Li-Po 5000 mAh, неотстранлива
Полнење 15W