IPHONE SE

8900.00 ден

 

Опис

Димензии на ТЕЛО 138,4 x 67,3 x 7,3 mm (5,45 x 2,65 x 0,29 инчи)
Тежина 144 g (5,08 oz)
Изградба на стакло напред, стаклена задна страна, алуминиумска рамка
SIM Nano-SIM и eSIM
 IP67 отпорен на прашина/вода (до 1 m за 30 мин.)
Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX сертифициран)
Тип на дисплеј Retina IPS LCD, 625 nits (тип)
Големина 4,7 инчи, 60,9 cm2 (~65,4% сооднос екран-тело)
Резолуција 750 x 1334 пиксели, сооднос 16:9 (~326 ppi густина)
Заштита Стакло зајакнато со јони
ПЛАТФОРМА ОС iOS 15.4, може да се надгради на iOS 16.4
Чипсет Apple A15 Bionic (5 nm)
Хекса-јадрен процесор (2x3,22 GHz Лавина + 4x1,82 GHz Blizzard)
GPU Apple GPU (4-јадрена графика)
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM
 NVMe
ГЛАВНА КАМЕРА Единечна 12 MP, f/1,8 (широк), PDAF, OIS
Се одликува со Quad-LED блиц со двоен тон, HDR, панорама
Видео 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, HDR, OIS, стерео звук rec.
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 7 MP, f/2.2
Се одликува со HDR
Видео 1080p@30/120fps; жиро-EIS
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
Позиционирање GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS
NFC Да
Радио бр
USB Lightning, USB 2.0
КАРАКТЕРИСТИКИ Сензори Отпечаток од прст (напред), акцелерометар, близина, жиро, компас, барометар
БАТЕРИЈА Тип Li-Ion 2018 mAh, неотстранлива (6,96 Wh)
Полнење 20W жично, 50% за 30 мин (рекламно)
7,5W безжичен (Qi)