IPHONE 14 PLUS

43000.00 ден

 

Опис

Димензии на телото 160,8 x 78,1 x 7,8 mm (6,33 x 3,07 x 0,31 инчи)
Тежина 203 g (7,16 oz)
Изградба на стакло напред (стакло направено од Corning), стаклено назад (стакло направено од Corning), алуминиумска рамка
SIM Nano-SIM и eSIM - Меѓународен
Двојна eSIM со повеќе броеви - САД
Двојна СИМ-картичка (Нано-СИМ, двоен стенд-бај) - Кина
 IP68 отпорен на прашина/вода (до 6 m за 30 мин.)
Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX сертифициран)
Тип на дисплеј Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits (HBM), 1200 nits (пик)
Големина 6,7 инчи, 109,8 cm2 (~87,4% сооднос екран-тело)
Резолуција 1284 x 2778 пиксели, сооднос 19,5:9 (~458 ppi густина)
Заштитно керамичко штитно стакло
ПЛАТФОРМА ОС iOS 16, може да се надгради на iOS 16.4.1
Чипсет Apple A15 Bionic (5 nm)
Хекса-јадрен процесор (2x3,23 GHz Лавина + 4x1,82 GHz Blizzard)
GPU Apple GPU (5-јадрена графика)
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 128GB 6GB RAM, 256GB 6GB RAM, 512GB 6GB RAM
 NVMe
ГЛАВНА КАМЕРА Двојна 12 MP, f/1,5, 26mm (широк), 1/1,7", 1,9µm, PDAF со два пиксели, OIS со менување на сензорот
12 MP, f/2,4, 13 mm, 120˚ (ултраширок)
Карактеристики на блиц со двоен тонски двоен LED, HDR (фото/панорама)
Видео 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120/240fps, HDR, Dolby Vision HDR (до 60fps), Cinematic режим (4K@30fps), стерео звук за снимање.
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 12 MP, f/1,9, 23mm (широк), 1/3,6", PDAF
SL 3D, (сензор за длабочина/биометрија)
Се одликува со HDR, кинематографски режим (4K@30fps)
Видео 4K@24/25/30/60fps, 1080p@25/30/60/120fps, gyro-EIS
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, жариште
Bluetooth 5.3, A2DP, LE
Позиционирање GPS, GLONASS, GALILEO, BDS, QZSS
NFC Да
Радио бр
USB Lightning, USB