IPHONE 12 PRO MAX

35000.00 ден

 

Опис

Лансирање Најавен 2020 година, 13 октомври
Статус е достапен. Објавено 2020 година, 13 ноември
Димензии на телото 160,8 x 78,1 x 7,4 mm (6,33 x 3,07 x 0,29 инчи)
Тежина 228 g (8,04 oz)
Изградба на стакло напред (стакло направено од Corning), стаклено назад (стакло направено од Corning), рамка од нерѓосувачки челик
SIM Nano-SIM и eSIM или двојна SIM (Nano-SIM, двојна подготвеност) - за Кина
 IP68 отпорен на прашина/вода (до 6 m за 30 мин.)
Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX сертифициран)
Тип на дисплеј Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits (HBM), 1200 nits (пик)
Големина 6,7 инчи, 109,8 cm2 (~87,4% сооднос екран-тело)
Резолуција 1284 x 2778 пиксели, сооднос 19,5:9 (~458 ppi густина)
Заштитно керамичко штитно стакло
ПЛАТФОРМА ОС iOS 14.1, што може да се надгради на iOS 16.4
Чипсет Apple A14 Bionic (5 nm)
Хекса-јадрен процесор (2x3,1 GHz Firestorm + 4x1,8 GHz Icestorm)
GPU Apple GPU (4-јадрена графика)
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 128GB 6GB RAM, 256GB 6GB RAM, 512GB 6GB RAM
 NVMe
ГЛАВНА КАМЕРА Тројна 12 MP, f/1,6, 26mm (широка), 1,7µm, PDAF со два пиксели, OIS со менување на сензорот
12 MP, f/2.2, 65mm (телефото), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, OIS, 2.5x оптички зум
12 MP, f/2,4, 13 mm, 120˚ (ултраширок), 1/3,6"
TOF 3D LiDAR скенер (длабочина)
Карактеристики на блиц со двоен тонски двоен LED, HDR (фото/панорама)
Видео 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, 10-битен HDR, Dolby Vision HDR (до 60fps), стерео звук за снимање.
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 12 MP, f/2,2, 23mm (широка), 1/3,6"
SL 3D, (сензор за длабочина/биометрија)
Се одликува со HDR
Видео 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
Позиционирање GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS
NFC Да
Радио бр
USB Lightning, USB 2.0