IPHONE 12 PRO MAX

35000.00 ден

Категории: , ,
 

Опис

Димензии на телото 160,8 x 78,1 x 7,4 mm (6,33 x 3,07 x 0,29 инчи)
Тежина 228 g (8,04 oz)
Изградба на стакло напред (стакло направено од Corning), стаклено назад (стакло направено од Corning), рамка од нерѓосувачки челик
SIM Nano-SIM и eSIM или двојна SIM (Nano-SIM, двојна подготвеност) - за Кина
 IP68 отпорен на прашина/вода (до 6 m за 30 мин.)
Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX сертифициран)
Тип на дисплеј Super Retina XDR OLED, HDR10, Dolby Vision, 800 nits (HBM), 1200 nits (пик)
Големина 6,7 инчи, 109,8 cm2 (~87,4% сооднос екран-тело)
Резолуција 1284 x 2778 пиксели, сооднос 19,5:9 (~458 ppi густина)
Заштитно керамичко штитно стакло
ПЛАТФОРМА ОС iOS 14.1, што може да се надгради на iOS 16.4
Чипсет Apple A14 Bionic (5 nm)
Хекса-јадрен процесор (2x3,1 GHz Firestorm + 4x1,8 GHz Icestorm)
GPU Apple GPU (4-јадрена графика)
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 128GB 6GB RAM, 256GB 6GB RAM, 512GB 6GB RAM
 NVMe
ГЛАВНА КАМЕРА Тројна 12 MP, f/1,6, 26mm (широка), 1,7µm, PDAF со два пиксели, OIS со менување на сензорот
12 MP, f/2.2, 65mm (телефото), 1/3.4", 1.0µm, PDAF, OIS, 2.5x оптички зум
12 MP, f/2,4, 13 mm, 120˚ (ултраширок), 1/3,6"
TOF 3D LiDAR скенер (длабочина)
Карактеристики на блиц со двоен тонски двоен LED, HDR (фото/панорама)
Видео 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, 10-битен HDR, Dolby Vision HDR (до 60fps), стерео звук за снимање.
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 12 MP, f/2,2, 23mm (широка), 1/3,6"
SL 3D, (сензор за длабочина/биометрија)
Се одликува со HDR
Видео 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
Позиционирање GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS
NFC Да
Радио бр
USB Lightning, USB 2.0
КАРАКТЕРИСТИКИ Сензори Face ID, акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
 Поддршка за ултра широк опсег (UWB).
БАТЕРИЈА Тип Li-Ion 3687 mAh, неотстранлива (14,13 Wh)
Полнење со жица, PD2.0, 50% за 30 мин (рекламирано)
15W безжичен (MagSafe)
7,5W безжичен (Qi)