IPHONE 11

18000.00 ден

СУПЕР СОЧУВАН СЕ ОРЕГИНАЛ НА НЕГО

 

Опис

Димензии на ТЕЛО 150,9 x 75,7 x 8,3 mm (5,94 x 2,98 x 0,33 инчи)
Тежина 194 g (6,84 oz)
Изградба на стакло напред (стакло направено од Corning), стаклено назад (стакло направено од Corning), алуминиумска рамка (серија 7000)
SIM Nano-SIM и eSIM или двојна SIM (Nano-SIM, двојна подготвеност) - за Кина
 IP68 отпорен на прашина/вода (до 2 m за 30 мин.)
Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX сертифициран)
Тип на дисплеј Течна ретина IPS LCD, 625 нити (тип)
Големина 6,1 инчи, 90,3 cm2 (~79,0% сооднос екран-тело)
Резолуција 828 x 1792 пиксели, сооднос 19,5:9 (~326 ppi густина)
Заштита Стакло отпорно на гребење
ПЛАТФОРМА ОС iOS 13, што може да се надгради на iOS 16.4
Чипсет Apple A13 Bionic (7 nm+)
Хекса-јадрен процесор (2x2,65 GHz Lightning + 4x1,8 GHz Thunder)
GPU Apple GPU (4-јадрена графика)
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM
 NVMe
ГЛАВНА КАМЕРА Двојна 12 MP, f/1,8, 26mm (широка), 1/2,55", 1,4µm, PDAF со два пиксели, OIS
12 MP, f/2,4, 120˚, 13mm (ултраширок), 1/3,6"
Карактеристики на блиц со двоен тонски двоен LED, HDR (фото/панорама)
Видео 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, HDR, стерео звук rec.
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 12 MP, f/2,2, 23mm (широка), 1/3,6"
SL 3D, (сензор за длабочина/биометрија)
Се одликува со HDR
Видео 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
Позиционирање GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS
NFC Да
Радио бр
USB Lightning, USB 2.0
КАРАКТЕРИСТИКИ Сензори Face ID, акцелерометар, жиро, про