IPHONE 11 128 GIGA

18000.00 ден

Категории: , ,
 

Опис

Димензии на ТЕЛО 150,9 x 75,7 x 8,3 mm (5,94 x 2,98 x 0,33 инчи)
Тежина 194 g (6,84 oz)
Изградба на стакло напред (стакло направено од Corning), стаклено назад (стакло направено од Corning), алуминиумска рамка (серија 7000)
SIM Nano-SIM и eSIM или двојна SIM (Nano-SIM, двојна подготвеност) - за Кина
 IP68 отпорен на прашина/вода (до 2 m за 30 мин.)
Apple Pay (Visa, MasterCard, AMEX сертифициран)
Тип на дисплеј Течна ретина IPS LCD, 625 нити (тип)
Големина 6,1 инчи, 90,3 cm2 (~79,0% сооднос екран-тело)
Резолуција 828 x 1792 пиксели, сооднос 19,5:9 (~326 ppi густина)
Заштита Стакло отпорно на гребење
ПЛАТФОРМА ОС iOS 13, што може да се надгради на iOS 16.4
Чипсет Apple A13 Bionic (7 nm+)
Хекса-јадрен процесор (2x2,65 GHz Lightning + 4x1,8 GHz Thunder)
GPU Apple GPU (4-јадрена графика)
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 64GB 4GB RAM, 128GB 4GB RAM, 256GB 4GB RAM
 NVMe
ГЛАВНА КАМЕРА Двојна 12 MP, f/1,8, 26mm (широка), 1/2,55", 1,4µm, PDAF со два пиксели, OIS
12 MP, f/2,4, 120˚, 13mm (ултраширок), 1/3,6"
Карактеристики на блиц со двоен тонски двоен LED, HDR (фото/панорама)
Видео 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120/240fps, HDR, стерео звук rec.
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 12 MP, f/2,2, 23mm (широка), 1/3,6"
SL 3D, (сензор за длабочина/биометрија)
Се одликува со HDR
Видео 4K@24/30/60fps, 1080p@30/60/120fps, gyro-EIS
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок бр
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac/6, двоен опсег, жариште
Bluetooth 5.0, A2DP, LE
Позиционирање GPS, GLONASS, GALILEO, QZSS
NFC Да
Радио бр
USB Lightning, USB 2.0
КАРАКТЕРИСТИКИ Сензори Face ID, акцелерометар, жиро, близина, компас, барометар
 Поддршка за ултра широк опсег (UWB).
БАТЕРИЈА Тип Li-Ion 3110 mAh, неотстранлива (11,91 Wh)
Полнење со жица, PD2.0, 50% за 30 мин (рекламирано)
Безжичен (Qi)