IPAD GEN 6

11000.00 ден

 

Опис

Димензии на ТЕЛО 240 x 169,5 x 7,5 mm (9,45 x 6,67 x 0,30 инчи)
Тежина 469 g (Wi-Fi) / 478 g (LTE) (1,05 lb)
Изградба на стакло напред, алуминиумска задна страна, алуминиумска рамка
SIM Nano-SIM и eSIM
 Поддршка за пенкало (само 1-ва генерација)
ЕКРАН Тип IPS LCD
Големина 9,7 инчи, 291,4 cm2 (~71,6% сооднос екран-тело)
Резолуција 1536 x 2048 пиксели, сооднос 4:3 (~264 ppi густина)
Заштита Стакло отпорно на гребење, олеофобна обвивка
ПЛАТФОРМА ОС iOS 11.3, до iPadOS 15.7, може да се надгради на iPadOS 16.4.1
Чипсет Apple A10 Fusion (16 nm)
Процесор со четири јадра 2,34 GHz (2x Hurricane + 2x Zephyr)
GPU PowerVR Series7XT Plus (графика со шест јадра)
Слот за МЕМОРИСКА картичка бр
Внатрешна 32GB 2GB RAM, 128GB 2GB RAM
ГЛАВНА КАМЕРА Единечна 8 MP, f/2,4, 31mm (стандардна), 1,12µm, AF
Се одликува со HDR
Видео 1080p@30fps, 720p@120fps, HDR, стерео звук rec.
СЕЛФИ КАМЕРА Единечна 1,2 MP, f/2,2, 31 mm (стандардна)
Се одликува со откривање лице, HDR, панорама
Видео 720p@30fps
ЗВУК Звучник Да, со стерео звучници
3,5 милиметарски приклучок Да
COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, двоен опсег, жариште
Bluetooth 4.2, A2DP, EDR, LE
Позиционирање GPS, GLONASS (само Wi‑Fi + Мобилен модел)
NFC бр
Радио бр
USB Lightning, USB 2.0
КАРАКТЕРИСТИКИ Сензори Отпечаток од прст (напред), акцелерометар, жиро, компас, барометар
БАТЕРИЈА Тип Li-Po 8827 mAh, неотстранлива (32,9 Wh)
Време на разговор до 10 часа (мултимедија)